Nie dotykaj niewybuchów! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dotykaj niewybuchów!

Podczas spacerów i wycieczek do lasu możemy znaleźć niewybuchy z czasów I i II wojny światowej. Nie dotykaj i nie przenoś znalezisk. Miejsce, w którym znalazłeś niewybuch oznacz i natychmiast poinformuj Policję lub inne służby, tak jak zrobił to mężczyzna, który w rejonie Kanału Węgorzewskiego znalazł niewybuch.

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom do lasu. Podczas takich wypadów możemy natknąć się na niewybuchy. Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno ich podnosić czy odkopywać, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Pomimo tego, że od kilkudziesięciu lat leżą w ziemi, to nie tracą swych właściwości bojowych. Kiedy już natkniemy się na niewybuch to miejsce, w którym został znaleziony, oznaczmy i jak najszybciej poinformujmy Policję.

We wtorek (21.07.2020) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Jak się okazało mężczyzna, podczas spaceru w rejonie mostu przy Kanale Węgorzewskim natknął się na niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

  • zabezpieczony przez Policjantów niewybuch
Powrót na górę strony