Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Wypadek jednośladów. Rowerzystki w szpitalu

  Policjanci ustalają co było przyczyną wypadku z udziałem rowerzystek jadących na trasie Pozezdrze – Wyłudy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letnia kobieta straciła panowanie nad rowerem i przewróciła się, a jadąca za nią koleżanka najechała na nią. Obie kobiety w rezultacie zdarzenia trafiły do szpitala.

 2. Kierownictwo

 3. Ale nie spowodowałem wypadku, to chyba dobrze..." - tłumaczył 32-latek. Miał 3,5 promila

  Policyjna kontrola po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę bezmyślnemu kierowcy. Tym razem do niechlubnego grona nietrzeźwych dołączył 32-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna jeździł po mieście samochodem mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Był świadomy, że jedzie za szybko... w konsekwencji 21-latek stracił prawo jazdy

  Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy brak kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem. Funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki odebrali prawo jazdy 21-letniemu mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał 103 km/h. Młody mężczyzna nawet nie próbował tłumaczyć się policjantom. Stwierdził, że wie, iż jechał zdecydowanie za szybko.

 5. Kontakt

 6. Policjanci prowadzili „Kaskadowy pomiar prędkości" na drogach powiatu

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania kontrolno - prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na 19 skontrolowanych pojazdów, 18 znacznie przekroczyło prędkość. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

 7. Węgorzewscy policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć do domu

  Policja dba o bezpieczeństwo każdego mieszkańca. Tej nocy mógł się o tym przekonać 23-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna podziękował za to, że został wyposażony w elementy odblaskowe i mógł bezpiecznie poruszać się pieszo po jezdni.

 8. Licealiści poznali bliżej pracę policjantów

  Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie byli gośćmi policjantów z miejscowej komendy. W trakcie odwiedzin uczniowie mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć jak wygląda ich miejsce pracy. Ponadto dowiedzieli się jakie wymogi należy spełnić, aby zostać policjantem. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte jednostki Policji”.

 9. Dzielnicowy spotkał się z Zarządem Fundacji Kanał Mazurski

  Dzielnicowy z węgorzewskiej komendy spotkał się z Zarządem Fundacji Kanał Mazurski w Węgorzewie. Spotkanie odbyło się Urzędzie Miejskim w Węgorzewie. Policjant przypomniał o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji "Moja Komenda". Poruszył również temat osób starszych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Rejon I

Galeria zdjęć