Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Niebezpieczne znaleziska z II wojny światowej zabezpieczone przez policjantów

  Mieszkaniec gminy Węgorzewo odnalazł pięć pocisków artyleryjskich pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natrafił na znalezisko podczas wykonywanych prac rolnych. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów.

 2. Kierownictwo

 3. Pierwszy Dzień Wiosny – działania policjantów ukierunkowane na problem związany ze sprzedażą papierosów małoletnim

  Przed nami Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia policjanci szczególnie skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliży szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych, dworców. W przypadku ujawnienia sprzedawców, którzy zdecydują się na sprzedaż papierosów osobom poniżej 18 roku życia policjanci będą surowo karać mandatami, a w uzasadnionych przypadkach skierują sprawę nawet do sądu.

 4. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 5. "Pierwszy dzień wiosny"- działania profilaktyczne.

  Pierwszy dzień wiosny już od lat kojarzony jest na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie nie z wagarami, a działalnością profilaktyczną. Tak było również i w tym roku.

 6. Kontakt

 7. Dogrzewał się kradzionym prądem

  Do kradzieży prądu najczęściej dochodzi zimą. Złodzieje, aby się dogrzać samodzielnie przerabiają instalację elektryczną, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i domowników. Wczoraj węgorzewscy policjanci przy udziale pracowników zakładu energetycznego ,, przyłapali” na gorącym uczynku mieszkańca gminy Budry, podejrzanego o taki proceder. Za kradzież prądu może grozić mu nawet do 5-lat więzienia.

 8. Został zatrzymany za nielegalny połów ryb – z wykształcenia rybak

  Mieszkaniec powiatu giżyckiego dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy sieci rybackiej. 30-latek został przyłapany przez policjantów jak na jednej z rzek wyciągał sieci z wody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Rejon I

 10. Tak spieszył się do dziewczyny, że licznik wskazał 140km/h. Kierujący stracił prawo jazdy

  Każdy gdzieś się śpieszy, jeden do lekarza , drugi do rodziny trzeci do pracy. Jednak każdy z nich zapomina o tym, że aby dotrzeć do cela trzeba jechać ostrożnie i z odpowiednią prędkością. Tym razem policjanci zatrzymali 31-latka, który swoją prędkość tj. 140 km/h tłumaczył potrzebą szybkiej wizyty u dziewczyny. Mieszkaniec gminy Gołdap przekonał się, że pośpiech nie popłaca, gdyż stracił prawo jazdy. Teraz, aby dotrzeć do celu pozostaje mu tylko komunikacja publiczna.