Jest ślisko – Uważajmy na drogach! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jest ślisko – Uważajmy na drogach!

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę. Na drogach panują trudne warunki atmosferyczne, nie trudno o kolizję czy wypadek. Kierowco NOGA Z GAZU!!!

Gdy pada śnieg i jest ślisko, o wypadek nietrudno. Nieraz kończy się na niegroźnej stłuczce, nieraz jednak dochodzi do zdarzenia drogowego, w którym są ranni i zabici. Zwolnijmy zatem nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Wykażmy się cierpliwością stojąc w ulicznym korku. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii.

Apelujemy do kierujących o bezpieczną i ostrożną jazdę.  Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.  Dostosujmy zatem prędkość do warunków panujących na drodze.

 O zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności zwracamy się także do osób pieszych. Przypominamy, że pieszy zawsze powinien korzystać z chodnika lub innej drogi dla pieszych, U jeżeli jej nie ma, może korzystać wówczas z pobocza. Korzystamy z pobocza idąc zawsze lewą stroną, gdy nie ma pobocza możemy iść po jezdni jak najbliżej jej krawędzi oraz ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom.

Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.