Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" – dzielnicowy i strażak w Szkole Podstawowej w Pozezdrzu

W Szkole Podstawowej w Pozezdrzu, odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym z węgorzewskiej komendy oraz strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Spotkanie odbyło się ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Dzielnicowy z węgorzewskiej komendy wspólnie ze strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, odwiedzili wczoraj (10.10.2018) uczniów Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu. Zajęcia prowadzone były w formie pogadanki. Tym najmłodszym, dzielnicowy przypomniał o podstawowych i zarazem ważnych zasadach, zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast ze starszymi uczniami policjant rozmawiał o odpowiedzialności za popełnienie czynów karalnych oraz świadczących o demoralizacji. Poruszył także bardzo ważną kwestię uzależnień od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów. Natomiast Strażak, opowiedział dzieciom jak należy postępować w przypadku zauważenia zagrożenia oraz jakie służby i w jaki sposób należy poinformować. Przypomniał także jak prawidłowo należy uchronić się przed cichym zabójcą zwanym potocznie "czadem".

Wspólne spotkania policjantów i strażaków z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.

Spotkanie odbyło się w ramach programu ”Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny.