Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewscy policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć do domu

Policja dba o bezpieczeństwo każdego mieszkańca. Tej nocy mógł się o tym przekonać 23-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna podziękował za to, że został wyposażony w elementy odblaskowe i mógł bezpiecznie poruszać się pieszo po jezdni.

Wczoraj około 23:30 do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie przyszedł 23-letni mężczyzna. Mieszkaniec Węgorzewa pomimo tak późnej pory chciał podziękować policjantom za wzorowa postawę i sposób w jaki go potraktowali.

Wszystko zaczęło się po godzinie 22:00. Do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna z informacją, że jego brat idzie drogą poza terenem zabudowanym bez odblasków. Zgłaszający jako kierowca miał świadomość, że brat może znajdować się w niebezpieczeństwie. Funkcjonariusze sprawdzili wskazaną trasę. Nie napotykając mężczyzny, zostawili elementy odblaskowe zgłaszającemu, który przekazał je swojemu bratu. 23-latek, już ubrany w odblaski otrzymane od policjantów poszedł do Komendy. Dziękował, bo sądził, że poniesie konsekwencje braku odpowiedzialności, a w rezultacie policjanci zadbali o jego bezpieczeństwo.