Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy spotkał się z Zarządem Fundacji Kanał Mazurski

Dzielnicowy z węgorzewskiej komendy spotkał się z Zarządem Fundacji Kanał Mazurski w Węgorzewie. Spotkanie odbyło się Urzędzie Miejskim w Węgorzewie. Policjant przypomniał o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji "Moja Komenda". Poruszył również temat osób starszych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dobra współpraca policji z rożnego rodzaju stowarzyszeniami i organizacjami funkcjonującymi na terenie powiatu przyczynia się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa.

W Urzędzie Miejski w Węgorzewie st. asp. Krzysztof Hałas przeprowadził spotkanie z Zarządem Fundacji Kanał Mazurski. Spotkanie było okazją, aby przedstawić zasady i możliwości związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzielnicowy wspomniał również o mobilnej aplikacji "Moja Komenda" umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

Ponadto funkcjonariusz przypomniał o przestrzeganiu zasad i przepisów w ruchu drogowym, a także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Dzielnicowy poruszył również temat bezpieczeństwa osób starszych.

Policjanci przypominają:

Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa.

Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie i kliknąć na zakładkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdującą się po prawej stronie. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.