Prowadzili działania "Trzeźwy poranek" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadzili działania "Trzeźwy poranek"

„Trzeźwy poranek” pod taką nazwą węgorzewscy policjanci, od wczesnych godzin rannych prowadzili na drogach powiatu węgorzewskiego działania. Miały one na celu przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Tym razem wśród 54 przebadanych wszyscy byli trzeźwi.

Wczoraj, od godziny 6.00 rano na drogach powiatu węgorzewskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Poranna akcja miała na celu wyeliminowanie z dróg tych, którzy wczorajszy wieczór zbyt długo zakrapiali alkoholem i rano jadąc chociażby do pracy znajdowali się jeszcze pod wpływem alkoholu. Przez cztery godziny mundurowi skontrolowali 54 kierujących.

Wysokie kary finansowe, zatrzymane prawa jazdy i groźba więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu powinny skłonić kierowców do refleksji. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i odpowiedzialności na drogach, tak za siebie, jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zapowiadają, że takie działania nie są jednorazowe i będą systematycznie realizowane.