Rozdawali kamizelki odblaskowe - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozdawali kamizelki odblaskowe

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu policjanci wręczali kamizelki odblaskowe po to by piesi, rowerzyści i motorowerzyści byli bardziej widoczni na drodze.

Wczoraj (07.02.2018) policjanci ruchu drogowego z węgorzewskiej policji wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania są kontynuacją wojewódzkiego projektu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponieważ bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest jednym z priorytetów. Kierowca w samochodzie chroniony jest przez pasy, poduszki powietrzne itp., natomiast piesi zdani są na elementy odblaskowe, które zapewniają im widoczność, a rowerzyści dodatkowo na właściwe oświetlenie swoich jednośladów. Szczególnie o tej porze roku tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są mniej widoczni. Dlatego też węgorzewscy policjanci w trakcie działań wręczali rowerzystom i osobom pieszym kamizelki odblaskowe. Elementy odblaskowe są doskonałą formą zapewnienia widoczności na drodze.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali również sposób przekraczania jezdni, chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz wyposażenie jednośladów . Nie obyło się niestety bez mandatów i pouczeń.

Działania będą kontynuowane na terenie całego powiatu węgorzewskiego, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.