Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola prędkości w miejscu wskazanym przez mieszkańców - zatrzymane prawo jazdy

Węgorzewscy policjanci w trakcie kontroli miejsca zagrożonego, wskazanego przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę, który jadąc oplem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. 37-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Wczoraj (05.09.2017) w godzinach popołudniowych na jednej z ulic Węgorzewa policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów w miejscu, które zostało wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce zagrożone właśnie wykroczeniem przekraczania prędkości przez kierujących.

Tuż przed godz. 17:00 miernik prędkości używany przez policjantów wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością przekraczającą 100 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego oplem do kontroli drogowej. 37–letni mieszkaniec Węgorzewa nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi. Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji oraz wymiany informacji z mieszkańcami o zagrożeniach.

Każdy obywatel, który otworzy interaktywną mapę, ma możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Weryfikując zgłoszenia policja ukierunkowuje swoje działania, co przekłada się na poprawę lokalnego bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.