Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturował się, wyzywał, groził pozbawieniem życia - trafił do policyjnego aresztu

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja domowa przeprowadzona wobec 61-letniego mieszkańca Węgorzewa. Policjanci interweniowali w miejscu jego zamieszkania. Pijany agresor wyzywał swoją 83-letnią matkę i groził jej pozbawieniem życia. W rodzinie został założona Niebieska Karta, a funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad matką. Mężczyzna karany był już za groźby wobec starszej kobiety.

Wszystko zaczęło się od zwrócenia uwagi synowi, aby przestał już pić. Słowa matki wzburzyły mężczyznę, który w jednej chwili stał się bardzo porywczy. 61-latek zaczął wyzywać słowami wulgarnymi starszą kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Przerażona mieszkanka Węgorzewa zadzwoniła na policję po pomoc. Pomimo przyjazdu funkcjonariuszy agresor nie chciał się uspokoić. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo 83-latce było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej.61-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Miał blisko 1,5 promila alkoholu.

W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowana kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskie Karty. Mężczyzna karany był już wcześniej za groźby wobec matki.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.