Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany za nielegalny połów ryb – z wykształcenia rybak

Mieszkaniec powiatu giżyckiego dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy sieci rybackiej. 30-latek został przyłapany przez policjantów jak na jednej z rzek wyciągał sieci z wody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Węgorzewscy kryminalni podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych ustalili, iż na rzece Sapina dochodzi do nielegalnego połowu ryb. By zweryfikować te informacje wczoraj (14.03.2017) wieczorem przeprowadzili kontrolę tych okolic. Jak się okazało pozyskane przez funkcjonariuszy informacje były prawdziwe. Za pomocą noktowizora kryminalni zauważyli na rzece ponton, a w nim mężczyznę ściągającego sieci. Z uwagi na brak możliwości zatrzymania sprawcy na akwenie, funkcjonariusze zatrzymali po tym jak wrócił na brzeg do swojego samochodu. W trakcie kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli znaleziony w bagażniku mokry ponton, wiosła oraz worek, a w nim sieć rybacką z rybami.

Zatrzymany nie kwestionował swojej winy i przyznał się do nielegalnego połowu ryb. Jak się okazało z zawodu jest rybakiem śródlądowym, a miejsce połowu na rzece Sapina wybrał z tego względu, że zna osobę, która ma w tej okolicy działkę rekreacyjną.