Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrócili na miejsce, aby dokończyć kradzież. Spotkali się z policjantami

Kara do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm młodym mężczyznom, podejrzanym o kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie gminy Pozezdrze. 17 i 22-latek zostali zatrzymani przez policjantów, gdy wrócili na miejsce przestępstwa, aby dokończyć kradzież. Obaj przyznali się do popełnionego przestępstwa i usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę około godz. 16:00 mieszkaniec gminy Pozezdrze  powiadomił  oficera dyżurnego węgorzewskiej policji o włamaniu do budynku gospodarczego. Na miejsce zostali skierowani kryminalni, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak  ustalili, włamywacze weszli do budynku, a następnie wynieśli na zewnątrz części  do samochodu i sprzętu rolniczego oraz metalowe beczki i wanny.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, kryminalni zauważyli dwóch młodych mężczyzn kręcących się w pobliżu metalowych przedmiotów. Policjanci zatrzymali  ich z  podejrzeniem o dokonanie tego  przestępstwa. Jeden okazał się mieszkańcem tej samej miejscowości, drugi gminy Giżycko. Wczoraj 17 i 22 latek przyznali się do tego czynu i usłyszeli zarzuty.  Tłumaczyli, że rzeczy, które ich interesowały wynieśli na zewnątrz. Nie mieli jak ich zabrać, więc postanowili, że przyjdą po swój łup  na drugi dzień.  I tak spotkali się z policjantami.

Teraz za  kradzież z włamaniem grozi im kara  do 10 lat pozbawienia wolności.

gm/af