Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamyślił się i nie zauważył, że tak szybko jedzie -stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Działania policjantów wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące. Na drogach powiatu węgorzewskiego kolejny kierowca dołączył do grona nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Kierujący pojazdem Volvo przejeżdżał przez miejscowość Stawki z prędkością ponad 100 km/h.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy brak kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem.

W sobotę ( 18.07.2020 r) policjanci z węgorzewskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Stawki, zauważyli szybko nadjeżdżający samochód. Wykonany pomiar wykazał, że kierowca volvo poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. 23-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego tłumaczył mundurowym, że tak się zamyślił, iż nie zauważył z jaką prędkością jedzie. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.

Powrót na górę strony