Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie

Kontrola po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę bezmyślnemu kierowcy. Tym razem do niechlubnego grona nietrzeźwych dołączył 32-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Mężczyzna prowadził samochód mając 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.07.2020) po godz.15:50 policjanci ruchu drogowego węgorzewskiej komendy podczas pełenienia służby w miejscowści Pozezdrze zwrócili uwagę na styl jazdy kierującego osobowym fiatem. Podejrzenia funkcjonariuszy, że kierujący może być nietrzeźwy, były słuszne. Wynik badania stanu trzeźwości był jednoznaczny – siedzący za kierownicą 32-latek był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyna prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania.

Teraz finał beztroskiej i nieodpowiedzialnej jazdy odbędzie się w sądzie. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i wymaganych dokumentów 32-latkowi grozi kara grzywny. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

 

 

 

Powrót na górę strony