Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził sąsiadom śmiercią. Akt oskarżenia trafił do sądu

Węgorzewscy kryminalni zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 44-latkowi. Mieszkaniec gminy Pozezdrze wyzywał, szarpał za ubrania i groził nożem sąsiadom twierdząc, że ich zabije lub spali. Agresor wybił również szybę na klatce schodowej. Kilkanaście minut po zgłoszeniu był już w rękach policjantów. Wkrótce sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

W listopadzie ubr. oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące sąsiedzkiej awantury. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sąsiad  groził mu nożem twierdząc, że go zabije albo spali. Po otrzymaniu zgłoszenia od obawiającego się o swoje życie mężczyzny policjanci natychmiast przyjechali na miejsce.  Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Agresywny 44-latek najpierw dobijał się do mieszkania sąsiadów, a kiedy nie mógł wejść to ściągnął drzwi z zawiasów. Następnie wyzywał ich i szarpał za ubrania, a po chwili groził, że ich zabije. Mężczyzna wybił również szybę na klatce schodowej. Interweniujący policjanci zatrzymali pijanego mieszkańca gminy Pozezdrze.

Mężczyzna przyznał się do winy i tłumaczył, że wcale nie miał zamiaru zrobić krzywdy sąsiadom. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.