Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pijany i nie posiadał prawa jazdy

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godziną 17:00. Węgorzewski patrol drogówki dał wyraźny sygnał kierowcy samochodu marki Renault do zatrzymania się. Kierujący całkowicie zbagatelizował polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać próbując uniknąć kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na wjeździe do Węgorzewa na ulicy Łuczyńskiej mundurowi zatrzymali pojazd. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Węgorzewa nie posiadał prawa jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Policjanci zabezpieczyli jego pojazd na strzeżonym parkingu.

Teraz 29-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z przepisami za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.