Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami i pracownikami wspólnoty mieszkaniowej

Dzielnicowi z węgorzewskiej komendy spotkali się z mieszkańcami i pracownikami wspólnoty mieszkaniowej w Pozezdrzu. Policjanci podczas spotkania omówili problemy nurtujące mieszkańców oraz możliwości ich rozwiązywania w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa. Przypomnieli także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poruszyli również temat osób starszych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami.

Wczoraj (06.06.2018) w świetlicy wspólnoty mieszkaniowej w Pozezdrzu dzielnicowi przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami. W trakcie spotkania policjanci omówili problemy nurtujące mieszkańców oraz możliwości ich rozwiązywania w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa. Funkcjonariusze rozmawiali także o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Omówili przykłady działania oszustów sposobem na tzw. wnuczka. W dalszej cześć zwrócili się do mieszańców o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zachęcali do używania odblasków także w terenie zabudowanym.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia umożliwiającego mieszkańcom wskazywanie miejsc, gdzie dochodzi do niepokojących zdarzeń, w których powinni pojawić się policjanci, oraz do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".