Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłaniamy dzielnicowego roku na Warmii i Mazurach

Czym powinien cechować się dobry dzielnicowy? Na to pytanie nie ma krótkiej odpowiedzi. Z pewnością powinien umieć wykazać się szeroką wiedzą. Na Warmii i Mazurach rozpoczęły się powiatowe eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Dzielnicowi w jednostkach powiatowych sprawdzą swoją wiedzę wypełniając specjalnie dla nich przygotowany test wiedzy. Kolejnym etapem będą eliminacje wojewódzkie, a finał ogólnopolskich zawodów zostanie przeprowadzony w Szkole Policji w Katowicach w dniach 23-26 października.

Mówi się o nich policjanci pierwszego kontaktu. Ze wszystkich mundurowych, to właśnie oni są najbliżej społeczeństwa. Każdego dnia, z pierwszej linii pomagają rozwiązywać problemy, podpowiadają jak nie paść ofiarą przestępstwa, ale także tropią sprawców wykroczeń i przestępstw. Dzielnicowi, bo o nich tu mowa, są wizytówką Policji.

Wczoraj (05.06.2018) w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie odbyły się powiatowe eliminacje do XI edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. O godzinie 09:00 do testu z wiedzy składającego się z 40 pytań przystąpiło 5 dzielnicowych pracujących na terenie powiatu węgorzewskiego. Najlepsze wyniki osiągnął mł. asp. Paweł Pietrasz – dzielnicowy rejony Gminy Budry i sierż. sztab. Andrzej Kurowski – dzielnicowy miasta Węgorzewa rejon nr 2.

Przeprowadzony konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu. Policjanci, którzy zajęli dwa czołowe miejsca w eliminacjach powiatowych, reprezentować będą poszczególne powiaty w Wojewódzkim Etapie Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Finał ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych zostanie przeprowadzony w Szkole Policji w Katowicach w dniach 23-26 października 2018 roku. Jest to już XI edycja tych ogólnopolskich zawodów.