Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci prowadzili „Kaskadowy pomiar prędkości" na drogach powiatu

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania kontrolno - prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na 19 skontrolowanych pojazdów, 18 znacznie przekroczyło prędkość. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Wczoraj (16.04.2018) na drogach miasta i powiatu, węgorzewscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Podczas działań mundurowi skontrolowali 19 pojazdów, z których 18 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

Jednym z zatrzymanych pojazdów za nadmierną prędkość był kierowca rejsowego autobusu. Mężczyzna w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku o 20 km/h więcej. Natomiast kierujący osobowym bmw, tłumaczył się policjantom z przekroczonej prędkości o 35 km/h, popsutym alternatorem w samochodzie.

Takie działania z pewnością zostaną powtórzone w najbliższym czasie. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie