Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy, e-papierosie i zachowaniu bezpieczeństwa na drogach

Policjantka zajmująca się profilaktyką z węgorzewskiej komendy wspólnie z Sanepidem w Węgorzewie przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Węgorzewie. Celem spotkania było uświadomienie młodych ludzi czym jest Cyberprzemoc. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Przedstawicielka sanepidu opowiedziała o szkodliwości nikotyny i paleniu e-papierosa.

Wczoraj (08.03.2018) policjantka z węgorzewskiej komendy zajmująca się profilaktyką, spotkała się z uczniami klas VII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Węgorzewie. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych. Funkcjonariuszka chciała także pokazać, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć wyjaśniła uczniom, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwróciła na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w Sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazała przykłady cyberprzemocy stosowanej w Internecie: nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę.

Podczas spotkania nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i obowiązku noszeniu elementów odblaskowych.

Przedstawicielka Sanepidu, opowiedziała o szkodliwości nikotyny i paleniu e-papierosa oraz uświadamiała młodzież, jakie są objawy zatrucia i skutki uboczne z zażywania środków odurzających i psychoaktywnych.