Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzielnicowy bliżej nas" - spotkanie dzielnicowego z listonoszami

W siedzibie Poczty Polskiej w Węgorzewie odbyło się spotkanie dzielnicowego z listonoszami z terenu powiatu wegorzewskiego. W czasie spotkania policjant rozmawiał o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami . Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie dzielnicowy rozdał wszystkim listonoszom ulotki informacyjne „Nie daj się nabrać” aby w ramch współpracy przekazywali je osobom starszym.

Wczoraj (06.03.2018) w siedzibie Poczty Polskiej w Węgorzewie dzielnowcy z węgorzewskiej komendy sierż. sztab. Andrzej Kurowski spotkał sie z listonoszami.W czasie spotkania policjant rozmawiał o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Omówił przykłady działania oszustów sposobem na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP. Wspólnie z uczestnikami spotkania rozmawiał o wspólnych działaniach przeciwdziałających oszustom. W dalszej cześci zwrócił się do listonoszy o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zachęcał do używania odblasków także w terenie zabudowanym zwłaszcza w porze jesienno-zimowej kiedy często widoczność jest znacznie ograniczona. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie policjant rozdał wszystkim uczestnikom spotkania ulotki informacyjne „Nie daj się nabrać” aby w ramch współpracy przekazywali je osobom starszym.