Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na tasie Budry-Brzozówko. W pojeździe znajdowała się jedna osoba. 26-letni kierujący z w stanie cięzkim został przewieziony do szpitala.

Wczoraj (28.02.2018) kilka minut przed godziną 19:00 oficer dyżurny otrzymał informację, że na trasie Budry-Brzozówko doszło do wypadku drogowego. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes na prostym odczinku drogi z nieustalonej przyzczyny zjechał na przeciwny pas jezdni, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W zdarzeniu brała udział jedna osoba. 26-latek w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Od kierującego została pobrana krew w celu ustalenia czy mężczyzna był trzeźwy. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na śliskiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy również do pieszych o wzmożoną ostrożność na drodze.