Weekend na drogach regionu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach regionu

Gdy w weekend jedni odpoczywają, świętują lub wykorzystują wolny czas na nadrobienie zaległości, policjanci w tym czasie intensywnie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach. Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych i za kierownice swoich aut wsiadają pod wpływem alkoholu.

Miniony weekend był ostatnim weekendem tegorocznego karnawału, co wiązało się m.in. z organizowanymi w różnych miejscach imprezami i wyjazdami na nie ich uczestników. Był to także dla wielu czas odpoczynku i relaksu lub moment na nadrobienie zaległości w pracach domowych, czy zrobieniu zakupów. Nie obyło się w tym czasie także bez zdarzeń drogowych, przy których pracowali policjanci. Niestety część z nich była spowodowana przez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice swoich aut wsiedli pod wpływem alkoholu.

W ciągu minionych dwóch dni (10-11.02.2018) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 62 kolizji oraz 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. W tym czasie policjanci zatrzymali także 15 nietrzeźwych kierujących.

Przypominamy!

Niezależnie od pory roku, każdy pieszy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy widoczny dla kierujących. Osoby piesze należą do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w kontakcie z samochodem. W wyniku zaistniałych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów mechanicznych, ich szanse na przeżycie znacznie maleją.

Przestrzegamy!

Nadmierna prędkość samochodu i alkohol krążący w organizmie kierowcy to zabójcze połączenie. Taki kierowca w momencie, gdy pojawia się na drodze staje się tykającą bombą, która rodzi poważne zagrożenie w każdym miejscu, w którym się pojawia. Na szczęście często dzięki pracy policjantów i odpowiedzialnej reakcji świadków ta bomba zostaje rozbrojona na czas. Jednak niestety czasami wybucha i powoduje nieodwracalne zniszczenia.

Apelujemy!

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.