Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzali kierowców na obecność alkoholu i narkotyków

„Alkohol i narkotyki" to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone kontrole mają też ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są alkohol i narkotyki.

Funkcjonariusze coraz częściej prowadzą kontrole, których celem jest wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie” lub pod działaniem środków odurzających. Założeniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

W trakcie wczorajszej akcji węgorzewscy policjanci przebadali 180 kierujących pojazdami. Na szczęście tym razem nie ujawnili zmotoryzowanych pod wpływem alkoholu, czy narkotyków.

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po zażyciu alkoholu lub środka odurzającego stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Tak samo na organizm wpływają środki odurzające. W takich sytuacjach kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, czy narkotykach wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością. Nawet krótką przejażdżką ryzykują życie innych osób.

Nie tylko funkcjonariusze stoją na straży bezpieczeństwa na drodze. Coraz częściej policja otrzymuje zgłoszenia od obywateli, którzy mając na względzie życie i zdrowie innych informują nas, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Taka postawa jest wzorem do naśladowania. Wyeliminowanie zagrożenia pozwoli wszystkim bezpiecznie wrócić do domu.