Święto Niepodległości 2017 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Niepodległości 2017

11 listopada br. w całym kraju odbywają się uroczyste obchody uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości policjantów i pracowników Policji osobiście reprezentował Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Świątyni Opatrzności Bożej mszą świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup połowy WP Józef Guzdek. Wziął w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Beata Szydło i przedstawiciele władz państwowych.

Główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów, parlamentu, korpusu dyplomatycznego, zaproszonych gości, generalicji, duchowieństwa, weteranów, grup rekonstrukcji historycznych oraz harcerzy odbyły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Policjantów i pracowników Policji w obchodach osobiście reprezentował Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Po uroczystej odprawie wart połączonej z Apelem Pamięci, na płycie Grobu zostały złożone wieńce i kwiaty.

Po ceremonii na Placu Józefa Piłsudskiego, odbył się wspólny przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych m.in. Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznych.

Policjanci nie tylko wzięli udział w defiladzie, ale również pilnowali porządku i bezpieczeństwa biorących udział w uroczystościach.