Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" w powiecie węgorzewskim

Węgorzewscy policjanci przeprowadzili kolejne działania Prędkość, mające na celu ujawnienie kierowców, którzy poruszają się pojazdami z nadmierną prędkością, powodując tym samym zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych uczestników dróg. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 19 przekroczeń prędkości, za co kierujący zostali ukarani mandatami.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego węgorzewscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w kolejnych  działaniach „Prędkość”. Akcja prowadzona była wczoraj od wczesnych godzin rannych do wieczora. Za pomocą laserowego miernika prędkości, policjanci ujawnili 19 przekroczeń prędkości, za co kierujący zostali  ukarani mandatami. Podczas kontroli policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy!

Jesień, to trudny okres na drogach. Szybko zapada zmierzch. Jezdnie mogą być śliskie z uwagi na występujące opady atmosferyczne, czy też spadające liście, które gnijąc, tworzą śliską maź. Często występują mgły, a wiec widoczność jest ograniczona. Mogą wystąpić problemy z prowadzeniem pojazdu i oceną odległości. W takich warunkach, zbyt mocne hamowanie, zbyt mocny i nagły skręt kierownicą, czy też zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni, mogą doprowadzić do wypadku.

Pamiętajmy, że samochód bez przyczyny, sam nie wpada w poślizg. Winę za to najczęściej ponosi człowiek. Przy śliskiej nawierzchni, szczególnie, gdy jedziemy samochodem ciężarowym, autobusem, całkowita droga hamowania może wzrosnąć 2, a nawet 3 – krotnie. Dlatego zwiększmy odstęp od pojazdu poprzedzającego. Dostosujmy prędkość do warunków drogowych. Niech to będzie prędkość, zapewniająca nam panowanie nad pojazdem. Nie zawsze prędkość dozwolona znakiem na danym odcinku drogi, przy śliskiej nawierzchni, będzie prędkością bezpieczną.

Jesienią coraz szybciej zapada zmrok, a więc pamiętajmy jako piesi o odblaskach. Obowiązek używania tych elementów dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu, po drogach mieszczących się poza obszarem zabudowanym.

Nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne, ale możemy również zadbać o nasze bezpieczeństwo, chociażby przeprowadzając kontrolę świateł, dbając o czystość szyb w pojazdach czy też sprawność wycieraczek.

Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i postępowanie zgodnie z przepisami prawa. Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie - leży w naszych rękach.