Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nakaz opuszczenia mieszkania i dozór policyjny wobec 41-latka, który znęcał się nad konkubiną.

Blisko dobę w policyjnym areszcie spędził agresywny 41-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Policjanci zatrzymali go, po tym jak wszczął awanturę domową podczas, której wyzywał słowami wulgarnymi swoją konkubinę, kopał, popychał, uderzał rękoma po całym ciele oraz wyganiał z domu. Mundurowi przedstawili mu zarzut znęcania się nad kobietą. Wczoraj Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zastosował środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania, zakazu zbliżania się i dozoru policji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ( 4.09.2017) oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Pozezdrze. Interweniujący policjanci ustalili, że 41-latek zachowywał się agresywnie wobec konkubiny. Według relacji kobiety sprawca wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, kopał i uderzał rękoma po całym ciele oraz wyganiał z domu. Pokrzywdzona była bardzo przerażona oraz obawiała się o własne życie i zdrowie. Sprawca znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu. Mundurowi, żeby zapobiec tragedii i zapewnić spokój  oraz bezpieczeństwo kobiecie zatrzymali mężczyznę  do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. W związku z powyższym prokurator postanowił zastosować wobec 41–latka nakaz opuszczenia mieszania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na 10m oraz  policyjny dozór.