Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita butelka po alkoholu doprowadziła do sprawcy włamania do sklepu

Węgorzewscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczo-monopolowego. 27-latek wybił szybę i po wejściu do środka zabrał z niego wódkę oraz 20 piw. Pomocna w ustaleniu sprawcy okazała się rozbita butelka po alkoholu znaleziona w piwnicy jednego z bloków. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnionego czynu.

Do włamania doszło w nocy z 4 na 5 września br. Rano pracownica otwierając sklep zauważyła wybitą szybę i powiadomiła policję. Na miejscu okazało się, że sprawca młotkiem rozbił okno i po wejściu do środka ukradł wódkę oraz 20 piw. Funkcjonariusze w poszukiwaniu sprawcy sprawdzili pomieszczenia na terenie przyległym do sklepu. Okazało się, że w piwnicy nieopodal sklepu zostało charakterystyczne szkło po butelce od wódki. Funkcjonariusze rozpytali mieszkańców bloku, którzy przyznali, że tej nocy w piwnicy widzieli znanego im 27-letniego mężczyznę. Po ustaleniu dokładnych danych policjanci pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego. 27-latek od razu przyznał się do kradzieży z włamaniem. Został zatrzymany. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że chciał coś wypić, więc ukradł alkohol.

Mieszkaniec Węgorzewa usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.