Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, festyn rodzinny z węgorzewskimi policjantami

„Silna i zdrowa rodzina” – pod takim hasłem odbył się festyn na posesji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgorzewie. W przygotowaniu imprezy wzięły udział służby mundurowe, a wśród nich nie zabrakło funkcjonariuszy węgorzewskiej komendy. W trakcie festynu mundurowi propagowali bezpieczne postawy, szczególnie teraz, tuż przed zbliżającymi się wakacjami. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas sobotniego festynu, węgorzewscy policjanci prezentowali dzieciom i młodzieży biorącej udział w festynie radiowóz, motor  oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą propagowania właściwych postaw.  Każdy chętny, mógł przymierzyć elementy wyposażenia policyjnego, aby poczuć się jak funkcjonariusz w trakcie patrolu. Podczas trwania festynu, stróże prawa rozmawiali z uczestnikami  na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiadali na pytania związane z codzienną służbą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tor rowerowy przygotowany przez funkcjonariuszy. Starsi pokonywali przeszkody rowerem, zaś młodsi mogli spróbować swoich sił na hulajnodze. Wiele uśmiechu i radości towarzyszyło wysiłkowi jaki zawodnicy wkładali w jak najdokładniejsze pokonanie przygotowanych przez funkcjonariuszy przeszkód.  Wszyscy chętni mogli odbić swoje linie papilarne na karcie daktyloskopowej, którą później zabierali na pamiątkę do domu. Uczestnicy festynu otrzymali elementy odblaskowe, niezwykle istotne podczas poruszania się w miejscach słabo bądź w ogóle nie oświetlonych.

Policjant przypominali o funkcjonowaniu aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do korzystania z tej formy kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym i Policją. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.