Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi wspólnie z ochotniczą staż pożarną przeciwko wypalaniu traw

Jak szybko rozprzestrzenia się ogień, ile wody potrzeba do ugaszenia pożaru, jakie są konsekwencje prawne wypalania traw? Na te i wiele innych pytań odpowiadali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach wraz z dzielnicowymi z węgorzewskiej komendy, podczas stopnia z uczniami w Zespole Szkół w Radziejach.

Wczoraj (30.03.17r), na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Radziejach, dzielnicowi wraz ze strażakami spotkali się z uczniami. Tematem przewodnim było wypalanie traw oraz palenie śmieci podczas wiosennych porządków. Mundurowi wiedzą, że edukacja od najmłodszych lat przynosi najlepsze efekty. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom, że wysuszone trawy palą się bardzo szybko, a jeśli jeszcze do tego wszystkiego dołączy wiosenny wiatr to o pożar nie jest trudno. Uczniowie dowiedzieli się jak szybko rozprzestrzenia się ogień i jak łatwo może  wymknąć się spod kontroli. Wówczas stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób i mienia, zwłaszcza gdy przeniesie się na pobliskie zabudowania. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jakie niebezpieczeństwo niesie wypalanie traw przy drogach, jak dym ogranicza widoczność zarówno kierowcom i pieszym, w skutek czego może stać się przyczyną niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Ponadto młodzi uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami prawnymi wypalania traw oraz palenia śmieci podczas wiosennych porządków.

Na koniec spotkania Pani Dyrektor podsumowała, że po tak obrazowej i interesującej prelekcji już nikt nie będzie chciał wziąć zapałek do ręki  i zabawić się w podpalacza.