Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak udzielać pierwszej pomocy? Spotkanie policjantów z licealistami

Co zrobić, gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną, jak zachować się miejscu na wypadku drogowego, jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia, gdzie zadzwonić by wezwać pomoc? Odpowiedzi na te pytania udzielali wczoraj wykwalifikowani policyjni ratownicy medyczni węgorzewskiej komendy podczas spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.

Wczoraj węgorzewscy policjanci odwiedzili klasy licealne o profilu policyjnym. Na wstępie funkcjonariusze  przypomnieli młodzieży numery telefonów alarmowych oraz jak przeprowadzić rozmowę dzwoniąc o pomoc do służb ratunkowych.

 

W dalszej części spotkania mundurowi podkreślili, że w trakcie udzielania pierwszej pomocy najważniejsze jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Następnie omówili jak postępować z osobą nieprzytomną, jak zachować się na miejscu wypadku, jak przeprowadzić resuscytację (czyli masaż serca i sztuczne oddychanie). Każdy z uczniów mógł sam sprawdzić zdobytą wiedzę i przećwiczyć resuscytację na fantomie. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w część praktyczną szkolenia.


Informacje, które przekazali policjanci mogą przydać się młodzieży, lub ich najbliższym w życiu codziennym. Może dzięki tej lekcji uratują czyjeś życie, udzielając pierwszej pomocy, do czasu przyjazdu służb ratowniczych.