Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Kierownictwo

 2. Przyjmę mandat, ale nie oddam prawo jazdy. Kierowca stracił uprawnienia, a finał sprawy będzie w sądzie.

  Sprawa w sądzie oraz zatrzymanie uprawnień do kierowania, to konsekwencje, jakie spotkały kierującego, który w niedzielne popołudnie mknął w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h. Kierowca peugeota tłumaczył, że nie zauważył znaku teren zabudowany.

 3. 114 km/h w terenie zabudowanym, w miejscu zagrożonym, wskazanym przez mieszkańców! Kolejny kierujący pojazdem ukarany.

  Policjanci ruchu drogowego, w trakcie kolejnej kontroli miejsca zagrożonego, wskazanego przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę , który jadąc pojazdem marki Opel przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km/h.

 4. Kontakt

 5. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 6. Zgodnie z przepisami na rowerze

  Kiedy już raz nauczysz się jeździć na rowerze, nigdy tej umiejętności nie zapomnisz. Każdy cyklista- mały czy duży wie, jaką frajdę sprawia jazda jednośladem. Doskonały do jazdy w mieście, dobry na aktywne popołudnie. O zaletach z korzystania z tego środka transportu nie trzeba przypominać, warto natomiast o prawach i obowiązkach ich użytkowników powiedzieć słów kilka.

 7. Rejon I

 8. Przeprowadzili Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym

  Węgorzewscy policjanci, w ramach Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzili eliminacje na szczeblu powiatowym. Reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów, aby zwyciężyć musieli rozwiązać test wiedzy, wykonać praktyczne zadania z zakresu pierwszej pomocy oraz pokonać tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat węgorzewski od 12 i 14 maja br. w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Nidzicy.

 9. Rejon II

 10. Rejon IV