Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Próba nielegalnego przekroczenia granicy państwa – wspólne ćwiczenia Policji i Straży Granicznej

  Wczoraj dyżurny Straży Granicznej otrzymał informacje o próbie nielegalnego przekroczenia Polsko-Rosyjskiej granicy przez dwóch mężczyzn. O zdarzeniu poinformował również dyżurnego węgorzewskiej Policji. Według ustaleń mężczyźni poruszali się pojazdem, a następnie uciekli do pobliskiego lasu. Na miejsce przybył wspólny partol Policji i Straży Granicznej wraz z psem tropiącym. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani. Taki przebieg miały wczorajsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem ,,Granica 2019”. Celem ich było doskonalenie współdziałania służb oraz organizacji i prowadzenia działań w sytuacjach kryzysowych.

 2. Podejrzany o kłusownictwo w rękach węgorzewskich policjantów

  Kryminalni z Węgorzewa zatrzymali na gorącym uczynku nielegalnego połowu ryb 40-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo. Wykorzystywał on do tego łódź, którą pływał po jeziorze Święcajty oraz sieci rybackie typu wonton. Mężczyzna usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. ,,Wiedziałem, że muszę iść siedzieć”- poszukiwany 29 latek zatrzymany przez węgorzewską policję

  „Wiedziałem, że muszę iść siedzieć, dlatego od dłuższego czasu nie nocowałem w domu” – takie słowa usłyszeli węgorzewscy policjanci, którzy zatrzymali 29-latka. Mężczyzna poszukiwany był nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Giżycku za przestępstwo jazdy po pijanemu. Mieszkaniec gminy Budry ukrył się u swoich znajomych licząc na to, że uniknie kary. Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę roku pozbawienia wolności.

 4. .

 5. Kierownictwo

 6. Święto Służby Cywilnej w węgorzewskiej komendzie

  11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie, spotkał się z pracownikami cywilnymi i podkreślił ich ogromny wkład w prawidłowe funkcjonowanie węgorzewskiej policji.

 7. Kontakt

 8. 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w całym kraju dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym roku mija 101 rocznica. W Węgorzewie główne uroczystości odbyły się na Placu Niepodległości . W obchodach tradycyjnie udział wzięli policjanci.

 9. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 10. W węgorzewskiej komendzie wybuchł pożar. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

  W Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz osobę ranną. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Galeria zdjęć