Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Dzielnicowy z dziećmi uczył osoby starsze, że warto nosić odblaski

  Od dzieci trzeba się uczyć – te słowa często powtarzają dorośli. Zgodnie z tym stwierdzeniem dzielnicowy z gminy Węgorzewo zaprosił dzieci do wspólnej akcji. Celem jej było wręczenie odblasków osobom starszym. Dzielnicowy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Radziejach rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom Radziej, włączając się w akcję ,,Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

 2. Kierownictwo

 3. Chwilę po uszkodzeniu pojazdu został zatrzymany i usłyszał zarzut

  Węgorzewscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Węgorzewa w minioną sobotę wybił przednią szybę i uszkodził drzwi w pojeździe marki Honda Accord, zaparkowanym na prywatnej posesji. Właściciel wycenił wartość strat na 2000 zł. Sprawca zniszczenia mienia został zatrzymany na posesji poszkodowanego, chwilę po uszkodzeniu pojazdu. Mundurowym tłumaczył, że ,,przyszedł tu wypić w spokoju piwo”.

 4. Kontakt

 5. Ukradła 2 rowery i klucze z samoobsługowej stacji rowerowej – 28-latka przyznała się do winy

  „Do Węgorzewa przyjechałam, aby cokolwiek ukraść i spieniężyć”- tak tłumaczyła się mieszkanka Ełku, która pojawiła się w mieście 9 października br. W trakcie swojego krótkiego pobytu ukradła 2 rowery oraz klucze z samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane przez węgorzewskich policjantów. 28-letnia mieszkanka Ełku usłyszała trzy zarzuty, do których się przyznała.

 6. Rejon I

 7. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 8. O bezpieczeństwie na drodze. Kolejne spotkanie z policjantką w szkole

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i tych starszym policjanta z węgorzewskiej komendy odwiedziła uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze i prawidłowe zachowanie dzieci wobec nieznanych osób. Policjantka poruszyła także temat odpowiedzialności osób nieletnich i przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

 9. Szkolenie wodniaków pod okiem węgorzewskiej policyjnej kadry dydaktycznej

  Policjanci z całego kraju m.in. Krakowa, Lublina, Katowic i Warszawy, którzy na co dzień pełnią służbę na wodzie, uczestniczą w szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, które odbywają się w miejscowości Kal. Wśród mundurowych prowadzących zajęcia dydaktyczne są dwaj policjanci węgorzewskiej komendy, którzy udzielają wsparcia w szkoleniu wodniaków. W trakcie kursu funkcjonariusze szkolą się z posługiwania się łodzią w trudnych warunkach atmosferycznych.

 10. Ogólnopolski Konkurs Policjantów - Oskarżycieli Publicznych

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbył się Etap Wojewódzki I Ogólnopolskiego Konkursu Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. O tytuł najlepszego oskarżyciela publicznego walczyło 19 funkcjonariuszy reprezentujących komendy powiatowe i miejskie oraz komisariaty Policji naszego garnizonu. Najlepszym okazał się policjant ze Szczytna.

Galeria zdjęć