Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanna nawet kilka razy w ciągu dnia

  W powiecie węgorzewskim policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 2. Kierownictwo

 3. Kontakt

 4. Kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Dwóch 25-latków zatrzymała węgorzewska policja

  Węgorzewscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do domku letniskowego, łodzi i ośrodka wczasowego. 25-latkowie kradli wszystko co nadawało się do późniejszej sprzedaży. Wśród ich łupów był m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt wędkarski, sprzęt ogrodniczy, biżuteria, alkohol....Łącznie poszkodowani wycenili wartość strat na około jedenaście i pół tysiąca złotych. Część przedmiotów została odzyskana. Ponadto w domu jednego z zatrzymanych mundurowi znaleźli środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności

 5. Rejon I

 6. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 7. Rejon V

 8. Wydział Kryminalny

 9. Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku

  Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka, który bez uprawnień kierował osobowym BMW. Okazała się, że w listopadzie zeszłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 10. Zostań jednym z nas – 30 września przyjdź i dowiedz się więcej jak wstąpić w nasze szeregi

  Chcesz zostać w przyszłości instruktorem strzelania, policjantem ruchu drogowego, „dochodzeniówki”, „kryminalnym” lub zwalczać cyberprzestępczość? Marzy Ci się praca przewodnika psa służbowego? A może chciałbyś zostać ekspertem w laboratorium i być biegłym z zakresu daktyloskopii, mechanoskopii czy badania dokumentów? Jedna instytucja, a daje tyle różnych możliwości…a do tego na starcie możesz zarobić 3880 złotych na rękę, a osoby do 26 roku życia nawet 4220 złotych. Sprawdź jakie są wymogi! Zapraszamy 30 września 2020 roku w godz. 15:30 – 17:00 wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony